Habit komentatori nga Kosova: Nuk e dua Shqipërinë o vlla, kemi kombëtaren tonë (VIDEO)
Komentatori sportiv Andin Lokaj ka çuditur të gjithë me deklaratën e tij. I ftuar në emisionin “Imazh” në Radio Televizionin e Kosovës, Lokaj tha se nuk do të ndjekë ndeshjen Shqipëri- Islandë, sepse nuk e do më kombëtaren kuqezi, pasi tashmë ka kombëtaren e Kosovës.

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vëlla, e dua Kosovën. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”, deklaroi Lokaj.
Shtuar më 10/09/2019, ora 20:37
Faton
e Martë 10 Shtator 2019, Ora 23:00
Kur degjon kto lloj njerezish te vjen per te vjell, po a ki patjeter ta thuash ate fjal nu k e dua Shqiperin, lokalist, nuk sheh me larg se hunda e vet!!! Shum shqiptar fatkeqesisht vuajn nga skleroza dhe nga mosdurimi mes vete, nga xhelozia nga smira
kosova shqiperia
e Mërkurë 11 Shtator 2019, Ora 11:06
Ky eshte lope e gjalle, pijanec njeri pa identitet
ELIOT
e Mërkurë 11 Shtator 2019, Ora 17:38
ky eshte turk more shqiptare ka turq ne shqipeeri ne kosove se san duan dhe na urrejne ;i kam pare takuar vete dhe i kam pare sa fola per illiret per shqiperine e madhe me kthyen kurrizin ;;;prandaj mos u cudisni nganjehere armiku nuk eshte ai qe duket merci
Iliriadardania
e Mërkurë 11 Shtator 2019, Ora 18:37
Ai ftyr pa pik yndyre nuk asht Shwiptar i Kosovës ai pa tjatër mund me jet Gabel o Magjyp o ka nonji lloj race tjatër. Se nji Shqiptar i vërtet si i Momës Shqipni dhe Shqipja i Kosovës nuk mujt me than nuk do njarën se kam Kombtaren time, nji Shwiptar i vërtet i don ta dyja se nuk asht faji i asbji Shqiptari ke na kan nda na 5 Shtete, Si p.sh Shqiptar i Shqipnis, Shwiptar i Kosovës,Shwiptar i Maqedonis, Shqiptar i Malit të Zi, Shqiptar i Çamëris, por pra jena ta gjith Shqiptar e duhet me ken Krenar. Jo si ay Magyp ke nuk ka asnji lidhe me Shwiptarët e Vërtet. Ai ban mir me gjet gjakun e vendin e tij e me shku ndan ata. Roft Shqipnija e Madhe e sa ma par u Bashkoftë na nji Shtet Am.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori