Historia e Kombëtares Shqiptare në një film të animuar (VIDEO)
Kompania kreative nga Tetova “Kubiks” i ka kushtuar Kombëtares shqiptare një filmanimuar.

Klipi zgjat 4 minuta dhe tregohet historiku i kombëtares që nga themelimi më 6 qershor 1930 e deri në kthimin e Kombëtares Shqiptare në Shqipëri nga eleminimi në Kampionatin Evropian Euro 2016.

Interesante është edhe pjesa e incidentit të Kombëtares në lojën me Serbinë, më 14 Tetor, në vitin 2014.
Shtuar më 28/06/2016, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori