Huliganët francezë rrahin ashpër tifozët serbë (VIDEO)
Ditën e djeshme u zhvilluar ndeshja midis Paris Saint Germain dhe Crvenës së Zvezdës për UEFA Champions League, të cilën parizienët e fituan me rezultatin tenistik 6-1.

Por përpara ndeshjes mediat serbe “Kurir” shkruante se: “Po shkojmë te miqtë tanë” duke iu referuar se një parulle që ishte nxjerrë nga tifozët e PSG ku shkruhej: “Kosova është Serbi”.

Megjithatë duket se vajtja për të ndjekur ndeshjen e skuadrës së tyre “u ka dal nga hunda” tifozëve serbë. Ata në fund të takimit u sulmuan nga huliganët francez ku shihet qartë se janë goditur me shkopinj dhe karrige.

Shtuar më 04/10/2018, ora 18:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori