Hyka në super formë, dy gola ndaj Baselit (VIDEO)
Mesfushori shqiptar, Jahmir Hyka, po kalon një formë fantastike te Luzerni pasi sërish ka shënuar dy gola shumë të rëndësishëm në ndeshjen kundër Baselit.

Skuadra e Baselit kaloi shumë shpejt në avantazh me anë të Suchy, ndërsa ish-lojtari i Kombëtares shqiptare në minutën e 18-të ka barazuar shifrat në 1-1, ndërsa 12 minuta më vonë realizoi golin e dytë personal.

Por dopieta e Hykës nuk i mjaftoi ekipit të trajnerit Markus Babbel të shmangte humbjen, pasi Marc Janko u dha suksesin kampionëve në fuqi të Zvicrës me dy gola në minutat 70’ dhe 79’.

Mesfushori shtatshkurtër ngjitet në kuotën e tre golave në kampionat, ndërsa disfata e zbret Luzern-ën në vendin e tretë, me Basel-in që shkëputet i vetëm në krye me pikë të plota pas tri javëve të para të Super League-s zvicerane.

Shtuar më 07/08/2016, ora 15:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori