I futi gishtin në prapanicë kundërshtarit, lojtari francez e pëson rëndë (VIDEO)
Xhoel Tomkins ylli i skuadrës franceze të regbisë, ka befasuar me veprimin e tij në fushë gjatë përplasjes me kundërshtarin, ai futi gishtin në prapanicën e tij.

Mes lojtarëve filloi një debat i ashpër dhe arbitri nisi të vendoste rregull pas sjelljeve anti-sportive.

Tomkins u pezullua nga komisioni i disiplinës, deri në 8 ndeshje dhe me një gjobë prej 500 eurosh për sjellje jo-sportive ndaj kundërshtarit.
Shtuar më 19/11/2020, ora 18:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori