I ka milionat por në stërvitje shkon me biçikletë: Robben tregohet modest (VIDEO)
Njëri nga yjet më të mëdha të futbollit Arjen Robben ka befasuar të gjithë për mënyrën e jetës modeste që bën, ani pse ka miliona në xhirollogarinë e tij, shkruan “Zeri.info”.

Holandezi nuk e ndërron asnjë mjet transporti me biçikletë.

Si fëmijë, Arjen Robben shkonte vazhdimisht në stërvitje madje edhe në ndeshje me biçikletë, duke kaluar gati 30 kilometra në të dy drejtimet.

Tani ai bën të njëjtën gjë në Groningen ku u transferua nga Bayern Munich.
Ai u kthye në Groningen këtë verë në moshën 36 vjeç, dhe dashuria e tij për çiklizmin funksionoi përsëri.

Shtuar më 19/10/2020, ora 18:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori