Ibra Supremacy, ja rekordi i rradhës (VIDEO)
Me golin e shënuar dje në fitoren ndaj Bastias sulmuesi i PSG Zlatan Ibrahimoviç shkoi në kuotën e 21 golave të shënaur në këtë kampionat duke lënë pas me 12 gola të realizuar sulmuesit Dario Cvitanich të Nice dhe Bafetimbi Gomis të Lyon.

Por e dhëna më interesante është se sulmuesi suedez, edhe pse janë edhe 14 javë të tjera për tu luajtur në Ligue I, ka arritur numrin e golave të Nene, i cili sezoninb e shkuar me 21 gola shpallej "Këpuca e Artë" e Francës.

Tjetër rekord për Zlatan Ibrahimoviç. /albeu.com/
Shtuar më 09/02/2013, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori