Italia barazon me Nigerinë (VIDEO)
Ka përfunduar ndeshja miqësore ndërmjet Italisë dhe Nigerisë me rezultatin 2-2. Ndeshja u zhvillua në Craven Cottage në Londër.

Takimi u zhbllokua në minutën e 12-të nga Giuseppe Rossi. Bright Dike barazoi(35’). ndërsa sulmuesi i Newcastle United, Shola Ameobi, ishte realizues i golit të dytë dhe të epërsisë për nigerianët (39’).

Në fillim të pjesës së dytë Emanuele Giaccherini (47’), shënoi golin e barazimit dhe e vulosi rezultatin përfundimtar. /albeu.com/
Shtuar më 19/11/2013, ora 00:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori