Italia shpartallon Liechtensteinin (VIDEO)
Italia si rrallë herë ka shënur 6 gola në një ndeshje. Përballja me Liechtensteinin ishte shumë lehtë për Axurrët të cilët arritën ti shënonin plot 6 gola.

Fillimisht do të shënonte Sensi në minutën e 17’ pas një dofitje të bukur me kokë më pas do të vinte radha e Verratit në minutën e 32’ dhe vetëm 3 minuta më vonë nëpërmjet një penalltie do të shënonte Quagliarella i cili do të shënonte përsëri në fundin e pjesës së parë po me panallti.

Pjesa e dyte ishte thjeshte stërvitje për Italinë e cila do të gjejë edhe dy herë rrjetën me të riun Kean në minutën e 70’ dhë në fund Pavoletti në minutën e 76’. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2019, ora 22:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori