Ja e vërteta e autoambulancës para stadiumit në Hannover
Një ambulancë e mbushur plot me eksploziv është zbuluar parkuar jashtë stadiumit kombëtar gjerman. Zyrtarët e sigurisë kanë bërë zbulimin e bujshëm përpara miqësores në futboll Gjermani-Holand.

Ndeshja u anulua pasi shefat anti­terroriste e kanë vlerësuar situatën të rrezikshme, e cila vjen vetëm katër ditë pas sulmeve terroriste në Paris ku u vranë 129 persona ditën e premte.

Ekipi kombëtar gjerman u dërgua në një zonë të sigurt të stadiumit Hannover dhe nuk kishin hyrë në fushë. Ajo që mendohej një “ambulancë” ishte në fakt një kamion i maskuar si autoambulancë për të kryer aktin barbar./albeu.com/
Shtuar më 18/11/2015, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori