Jo vetëm Reali, nga Cadiz e pëson edhe Barcelona (VIDEO)
Sot u luajt ndeshja ndërmjet Cadiz CF dhe Barcelona, në kuadër të xhiros së 12-të të La Ligas.

Ajo që dukej e lehtë për djemtë e Ronald Koeman, në fakt doli e pamundur.

Avaro Giminez shënoi për ekipin vendas në minutën e 8’.

Barcelona ende dukej mire, dhe të gjithë mendonin se ndeshja do të ndrronte kahun.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të Cadiz.

Me të nisur pjesa e dytë, ‘Blaugranët’ dukeshin se e kishin seriozisht rikthimin.

Ata shënuan gol në minutën 57’ përmes një autogoli të Pedro Alcala.

Por, në minutën e 62 hyri në lojë Alvaro Negredo, ish sulmuesi i Real Madrid, i cili i ndëshkoi mysafirët në minutën 63’.

Rezultati përfundoi me fitoren e Cadiz, tani Barcelona renditet e shtata në tabelë me 14 pikë, ndërsa Cadiz në vendin e pestë me 18 pikë.x
Shtuar më 05/12/2020, ora 22:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori