Ka luajtur me Chelsean dhe Cityn, por De Bruyne fëmijë ishte tifoz me rivalin e tyre (VIDEO)
Kevin De Bruyne në një intervistë të tijën kur luante në akademinë e Gentit në Belgjikë ka treguar për ëndrrat e tij.

Si të gjithë fëmijët e tjerë edhe djaloshi Kevin ëndërronte të ishte pjesë e një klubi të madh, si Liverpooli, ndërsa idhull kishte Michael Owen.

“Klubi im i pëlqyer është Liverpooli, ndërsa lojtari i pëlqyer është Michael Owen, do të doja të luaja një ditë”, kishte thënë De Bruyne./albeu.com/
Shtuar më 11/01/2018, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori