"Kafshët" maqedonase dhunojnë 12 shqiptarë, nuk kursejnë as gratë (VIDEO)
Rreth kësaj teme:

12 shqiptarë nga fshati Batincë i Shkupit, kanë qenë viktima të tifozëve ultras të Vardarit "Komitët", të cilët mesa duket nuk e kanë kapërdirë dot barazimin me Shkupin duke percepituar në dhunë kafshërore dhe duke mos kursyer as femrat.

Siç mëson SHENJA, 10 prej personave të dhunuar janë gra, të cilat kanë qënë me familjet e tyre në sheshin "Maqedonia" në momentin e sulmit.

Personi në gjendje më të rëndë është Burhan Ismaili nga fshati Batincë.

Fillimisht huliganët maqedonas i kanë provokuar me fjalë fyese, duke iu thënë se Sheshi "Maqedonia" nuk është i shqiptarëve dhe më pas ka nisur sulmi fizik.

Ende asnjë informacion nga policia për persona të ndaluar mbi këtë ngjarje, shkruan Portali Albeu.

Vardar-Shkupi u mbyll në barazim 2-2. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2015, ora 09:17
tetova
e Hënë 10 Gusht 2015, Ora 09:37
Njeherit e pergjithmon duhet me ua kthejt edge 2 here me keq ,sepse keta nuk mbushen me mend. Policia ka kamera kudo neper Shkup, por nuk ndermerr masa...
mirditori
e Hënë 10 Gusht 2015, Ora 12:39
kush. jane kto kafsha
ku kane force kundra shqiptarve kto
te dhjefsha ministrat e shqiperise dhe te maqedonsve
nuk kemi shtet neve
kto kurva maqedonsve
tetovari
e Hënë 10 Gusht 2015, Ora 15:37
se kuptoj si esht e mundur nje gje e till po shqiptar duhet te badhkohemi nje her e prrgjiton dhe ti themi jo BDI sepse kjo esht elementi kriesor i ketire sendeve asnjeher para se me ardh BDI ne pushtet ska pas leshtu brutalitet badhkihuni krejt kunder keti pushteti qe punojn vetem per vetveten Liri popullit Vdekje tradhtarit .
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori