Kaos në përballjen Wilder-Fury para duelit të gjigantëve (VIDEO)
Ngjarja më e madhe sportive në botën e sportit këtë javë është përballja mes Tyson Furyt dhe Deontay Wilder.

E tilla ishte dhe konferenca e fundit e tyre për media para meçit dhe normalisht edhe këtë herë ajo nuk përfundoi qetësisht.


Teksa Wilder po i fliste në fytyrë Furyt, dyshja filluan lëvizjet me dorë, të cilat ishin të mjaftueshme që durimi i secilit të përfundojë.

Fury pas gjithë kësaj tha se ky nuk është një spektakël i rremë ashtu siç të gjithë mendojnë, por një rivalitet i madh mes tij dhe Wilderit.

Meçi është e vlefshme për titullin e peshave të rënda në WBC.

Përballja mes tyre pritet të zhvillohet rreth orës 06:00 të së dielës me kohën tonë lokale.

Fituesi i këtij dueli do të ndeshjet pastaj me Anthony Joshuan.
Shtuar më 29/11/2018, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori