Khabib Nurmagomedov i pandalshëm, mposht Dustin Poirer (VIDEO)
Khabib Nurmagomedov ka ruajtur titullin e tij të të botës në pesha të lehta nëUFC me një fitore mahnitëse ndaj Dustin Poirier, në rikthimin e tij të parë në Octagon që nga përballlja me ish-kampionit, Conor McGregor.


Poirier, nga ana tjetër, po kërkonte të vazhdonte ngritjen e tij të jashtëzakonshme në vitet e fundit, duke regjistruar fitore mbresëlënëse ndaj Max Holloway, Eddie Alvarez, Justin Gaethje dhe Anthony Pettis në vetëm katër duelent e tij.

Pas kësaj fitoreje të fundit ndaj Poirier, tani do të bëhen pyetje edhe një herë se kush do të jetë në gjendje të ndalojë pushtimin e pangopur të “shqiponjës” në UFC.
Shtuar më 07/09/2019, ora 23:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori