Khabib shkatërroi Mc Gregorin, por shikoni se si çeçeni ka luftuar me një… ari (VIDEO)
Ndeshja midis sportistit çeçen Khabib Nurmagomendov dhe irladnezit Mc Gregor ka përfunduar me fitoren e Khabib.

Luftëtari që përfaqëson Rusinë në sportin e UFC-së ka qenë dominues ndaj kundërshtarit dhe këtë e treguan kapjet që ai i bënte Mc Gregorit, me këtë të fundit që në fund u dorëzua.

Ndërsa në një video në “Youtube”, duket se Nurmagomendov ka pasur kundërshtarë edhe më “të rrezikshëm” se irlandezi. Bëhet fjalë për një video të vitit 1997 ku Khabib në moshën 9-vjeçare ndeshet me një ari.
Shtuar më 07/10/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori