Së bashku për Shqipërinë! Steaua e Bucurestit i vjen në ndihmë të prekurëve nga tërmeti
Edhe klubi legjendar Steaua e Bucureștit po i vjen në ndihmë shqipërisë, shkruan Albeu.com.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale Steaua bën publike adresën https://e-albania.al/dhuro/ ku kontribohet financiarisht për të prekurit nga tërmeti.


Njoftimi i klubit:

FCSB, së bashku me Shqipërinë!

Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues më 26 nëntor. Si rezultat i ngjarjeve tragjike, 51 persona humbën jetën dhe dëmi material është i madh.

Me kërkesë të Ambasadës Shqiptare në Bukuresht, përmes Zëvendës Ambasadorit të tij, z. Jonian MOLLA, FCSB ka vendosur të marrë pjesë në solidarizimin e ligës LPF për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti.

Kështu, për të rritur ndërgjegjësimin e publikut, klubi ynë vendosi të popullarizojë këtë iniciativë në ndeshjen me Gaz Metan Mediaș, duke shfaqur një banderolë me mesazhin SOLIDARIZOHUNI, ME SHQIPËRINËnë https://e-albania.al/donate/. Të gjithë ata që duan të kontribuojnë në këtë kauzë mund të hyjnë në faqen e internetit më lart, për të zbuluar se si mund të ndihmojnë.
Shtuar më 06/12/2019, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori