Kualifikohet Reali (VIDEO)
Real Madridi ka vazhduar me fitore duk e mposhtur edhe “viktimën” e radhës, që ishte skuadra e Lionit. Ndeshja përfundoi me rezultat 2:0, ndërsa Real Madridi siguroi kualifikimin për raundin tjetër.

Dy golat e ndeshjes u shënuan nga portugezi Christiano Ronaldo, në minutën e 24-të dhe të 69-të (nga penalltia).

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Dinamo e Zagrebit, pësoi edhe një humbje. Skuadra e Fatos Beqirajt humbi në Amsterdam ndaj Ajaksit 4:0. Kosovari është futur në lojë në minutën e 56-të në vend A. Rukovina. /albeu.com/


Shikoni golat:

Lyon 0-2 Real Madrid

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=U3u9pXqHvXd4Ev0K" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />


Ajax Amsterdam 4-0 Dinamo Zagreb

<param name="movie" value="http://www.megavideo.com/v/PRJTOQQA163582850f1977e0120c686fd42aafe5">param><param name="allowFullScreen" value="true">param>allowfullscreen="true" width="480" height="350">
Shtuar më 02/11/2011, ora 23:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori