Kupa e Italisë: Napoli kualifikohet me shumë vështirësi (VIDEO)
Napoli ka mundur 3-2 Empolin dhe është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Takim u zhbllokua nga Di Lorenzo (18′), por miqtë kanë barazuar me zviceranin me origjinë shqiptar Bajrami (33′).

Lozani (38′) ka kthyer në avantazh Axurrët, me Empolin që është kundërpërgjigjur me një tjetër gol të bukur të Bajramit (68′).

Goli që ka vendosur sfidën dhe i ka dhuruar kualifikimin Napoli-t është shënuar nga Petagna (77′).

Skuadra e Gattusos do të përballet në çerekfinale me fituesen e Roma-Spezia.
Shtuar më 13/01/2021, ora 19:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori