Ky është goli i vitit, sulmuesi i Rangers shënon nga mesfusha (VIDEO)
Rangers fitoi me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Standart Liege në transfertë, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Europës.

Golin e parë miqtë e realizuan në minutën e 19-të të pjesës së parë, ndërsa golin që hipotekoi fitoren e tyre u shënua në minutën e 93-të nga Kemar Roofe, i cili realizoi një gol mjaft të bukur.

29 vjeçari mori topin në zonën e tij dhe pasi shmangu tre futbollistë të Liege, goditi fort nga mesi i fushës, duke dërguar topin në fundin e rrjetë, duke lënë të shtangur jo vetëm portierin, por edhe vetë atë.

Shtuar më 22/10/2020, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori