Ky gol i Roberto Carlos do të mbetet në histori: Shijojeni! (VIDEO)
Faza çerekfinale e Kupës së Turqisë, dha një moment historik në të cilën u shënua një super gol, që me shumë gjasa do të jetë kandidat dhe për golin më të bukur të vitit.

Faktikisht ky gol është stil unik i Roberto Carlosit, një topqë merr një rajektore të pabesueshme për të gënjyer dhe portierin i cili duhet vetëm a shijonte atë gol.

Abdullah Balikuv ishte autori i golit i cili rezultoi i vetmi i ndeshjes Bucaspor-Sivasspor. Goli është autentik me golin e famshëm të Roberto Carlos më 1999 në “Confederation Cup”, apo i Marco van Basten në finalen e Euro 1988. Ndryshon këtu rëndësia e golit. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2018, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori