Leo Messi humbet penalltinë dhe barazon rekordin e Samuel Eto's që e regjistroi në vitin 2005 (VIDEO)

Leo Messi ka dështuar të shënojë nga pika e bardhë e penalltisë kundër Deportivo La Coruna, penalltia e tretë kjo që humb në La Liga gjatë vitit 2017.

Por, argjentinasi nuk arriti ta bëjë këtë as nga pika e bardhë, goditjen e të cilit e priti portieri, Ruben Martinez.

Kështu, Lionel Messi është lojtari i parë që humb të paktën tri penalti në La Liga për Barcelonën në një vit kalendarik që nga koha kur i kishte ndodhur Samuel Eto'os (3) në vitin 2005. /albeu.com/
Shtuar më 17/12/2017, ora 23:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori