Lila: Të bojkotojmë kampionatin, reforma në sport jetike (VIDEO)
Kryetari i Sindikatës së Futbollistëve Shqiptarë, Andi Lila deklaroi në “Ora Sport”, se nëse qeveria nuk miraton reformën në sport, futbollistët duhet të bashkohen së bashku dhe të bojkotojmë kampionatin.

“Nuk pashë asnjë klub të Kategorisë Superiore, të Kategorisë së Parë, ta ngrej zërin tek Asambleja e Federatës Shqiptare të Futbollit. Respekt për të gjithë anëtarët e FShF-së, sepse kanë investuar, por nëse nuk flasim për problemet tona, nuk fitojmë asgjë. Ne si sindikatë, jemi gati të sjellim një frymë të re, të të organizohemi dhe të dalim të bllokojmë kampionatin, derisa reformasport të miratohet”, u shpreh Lila.

Shtuar më 25/05/2020, ora 17:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori