Liverpool fiton derbin me Manchester United dhe "blindon" kreun (VIDEO)
Liverpooli ka mposhtur 2-0 Manchester Unitedin. The Reds kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Virgil Van Dijk në minutën e 14.

Në 45 minutëshin e dytë Djajtë e Kuq bënë më presion në portë por pa rezultat.

The Reds arritën ta vulosin fitoren në minutën e 90 me golin e shënuar nga Mohamed Salah.

Pas javës së 23 Liverpooli vazhdon të jetë në krye me 64 pikë, ndërsa Manchester United mban vendin e 5 me 34. /albeu.com/

Shtuar më 19/01/2020, ora 19:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori