Liverpool fiton dhe merr kreun (VIDEO)
Pëlqej
Liverpool vazhdon të fitojë. Skuadra e Brendan Rodgers ka marrë tre pikët e rradhës në "Anfield Road" falë fitores 3-1 përballë Crystal Palace. "The Reds" e gjetën rrugën e golit që në minutën e 13 me anë të Luis Suarez, ndërsa 4 minuta më pas Daniel Sturridge dyfishoi rezultatin.

Por Liverpool donte të mbyllte të gjitha llogaritë që në pjesën e parë dhe në minutën e 38 kapiteni Steven Gerrard trefishoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Goli i vetëm për miqtë erdhi në minutën e 77 me anë të Dwight Gyle.

Me këtë fitore Liverpool ngjitet përkohësisht në vend të parë në kuotën e 16 pikëve. /albeu.com/


Manchester City 3 - 1 Everton
Cardiff City 1 - 2 Newcastle United
Fulham 1 - 0 Stoke City
Hull City 0 - 0 Aston Villa
Liverpool 3 - 1 Crystal Palace
Shtuar më 05/10/2013, ora 19:19
Ndeshja e fundit
00/00/0000, ora 00:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e Liverpool FC në Albeu
Ndeshja e fundit
00/00/0000, ora 00:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e Crystal Palace FC në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori