Liverpool kualifikohet pas 30 penalltishë (VIDEO)
Liverpooli është kualifikuar në raundin e katërt të Capital One Cup duke eliminuar Middlesbroughun pas penaltive, pasi rezultati pas 120 minutash mbeti i barabartë (2-2).

Jordan Rossiter shënoi për Liverpoolin në minutën e 10. Në pjesën e dytë Adam Reach barazoi për ekipin mysafir (63’).

Rezultati në fund të 90 minutëshit ishte 1-1, dhe loja shkoi në shtesë.

Në pjesën e dytë të vazhdimeve, Suso arriti ta shënojë golin që u mendua se e dërgoi Liverpoolin në fazën tjetër të Kupës së Ligës.

Mirëpo, në minutat shtesë të shtesës u akordua penalti në favor të mysafirëve dhe Patrick Bamford u tregua i saktë, për të bërë që penaltitë ta vendosnin fituesin.

Pas ekzekutimit të stërzgjatur të penaltive (nga 15-të), në raundin tjetër u kualifikua skuadra e Liverpoolit.
Shtuar më 23/09/2014, ora 23:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori