Liverpool super-kampion i Europës nëpërmjet penalltive (VIDEO)
Liverpool ka arritur ta fitoj finalen e Superkupës së Evropës duke e mposhtur Chelsean.

U deshën 120 minuta plus penalltitë që të zbulohet fituesi i kësaj finaleje.

Në 120 minuta, ndeshja përfundoi me rezultat 2-2. Golat për Liverpool i shënoi Mane, ndërsa për Chelsean Giroud dhe Jorginho.

Më të saktë nga penalltitë u treguan Liverpool. Ata shënuan pesë penallti ndërsa londinezët vetëm katër.

Tek Chelsea gaboi i riu, Tommy Abraham, penalltin e të cilit e priti Adrian.

Pas këtij titulli, Liverpool mund ta fitoj edhe Kupën e Botës për Klube gjatë muajit dhjetor.
Shtuar më 14/08/2019, ora 23:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori