Lojtarët e City-t fest të çmendur me këngëtarin Noel Gallagher (VIDEO)


Ka nisur festa për Manchester Cityn.

Skuadra e Pep Guardiolës triumfoi 4-1 ndaj Brighton në xhiron e fundit për ta fituar titullin e kampionit për sezonin 2018/19 me 98 pikë, një më shumë se Liverpooli.

Tashmë festa ka nisur për ta dhe asaj i është bashkuar edhe këngëtari i njohur, Noel Gallagher.

Pjesë e triumfit të Manchester City është edhe portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muric.

Ai u bë shqiptari i parë që e fiton titullin e Premierligës. /albeu.com/
Shtuar më 12/05/2019, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori