Lojtarët nuk pajtohen mes vete, Deschamps aplikon sistemin Var në stërvitje (VIDEO)
Kur tashme sistemi Var është aprovuar pothuajse në cdo ligë futbolli, dicka e pazakontë ka ndodhur në stërvitjen e Kombëtares Franceze.

Në seancën stërvitore tekniku i gjelave u detyrua të përdorte sistemin var pasi, fillimisht kishte harruar të llogariste golin e realizuar nga Kilian Mbape.

Futbollistët e francës nuk pajtoheshin me rezultatin me të cilën ishtë në skuadër Mbape duke i kujtuar teknikut 50 vjecar golin e Mbape të cilin vet Deshamp e kish harruar.

Ndërkohë në fund për të sqaruar gjithcka Deschamps, konsultohet me Varin-in dhe në fund i fund polemikave teksa lojtarët filluan të buzëqeshnin. /albeu.com/

Shtuar më 15/11/2018, ora 11:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori