Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Lojtari bie në sexhde, arbitrat e penalizojnë (VIDEO)
Një lojtar mysliman feston touchdown-in duke rënë në sexhde, ndërsa arbitrat e NFL e dënojnë. Po flasim për Husain Abdullah, lojtar i Kansas City. Mbrëmjen e së hënës skaudra e tij fitoi 41-14 përballë New England Patriots, por pavarësisht rezultatit të thellë ngjarja pas veprimit të tij ka bërë më shumë zhurmë.

Menjëherë pas sexhdes së tij arbitrat treguan flamurin duke sinjalizuar një parregullësi dhe duke dhënë një penalltio për ekipin kundërshtar duke e quajtur sjelljen e tij antisportive.

Kjo bëri që menjëherë të nisnin polemikat duke e quajtur veprimin e Abdullah krejt normal. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 10:06
naser
e Mërkurë 1 Tetor 2014, Ora 22:46
qfar idiota ntan anet diskriminim bejne islamofobat e pa mudnur sa te kij jane si mundet te ja ndalojne gezimin e tij se si aij shprehet per tu gezuar
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori