Lot dhe duartrokitje në derbin suedez, i jepet lamtumira e fundit futbollistit shqiptar (VIDEO)
labinot00
Në datën 11 tetor u nda nga jeta futbollisti me origjinë shqiptare, Labinot Harbuzi pas një ataku kardiak. Ai ka qenë pjesë e skuadrës së Malmos në Suedi. Në derbin e ditës së djeshme mes Malmo dhe Hammarby, Harbuzi u nderua në mënyë emocionuese nga tifozët e të dyja skuadrave.

Tifozët përgatitën një banderolë ku shkruhej: Vila i frid, Labbe! / Push në paqe Labi. Pas ndeshjes, lojtarët e Malmo than se kjo ishte ndeshja më e vështirë e tyre. Në stadium u shfaqën edhe simbole kuq e zi për të treguar origjinën e futbollistit. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2018, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori