"Magjia" e Asensios kundër Kroacisë, këta janë golat spektakolar (VIDEO)Kroacia ka pësuar një humbje të rëndë në ndeshjen e parë zyrtare pasi bëri një paraqitje të jashtëzakonshme në Botërorin Rusi 2018.

Spanjollët e Luis Enrique-s fituan me rezultatin te thelle 6-0, duke kthyer me këmbë në tokë kombëtaren e Daliç.

Tre gola në pjesën e parë dhe po kaq në 45 minutat e dytë bënë që Kroacia të largohet me kokën ulur nga Spanja.

Lojytari që ra më shumë në sy te Spanja sigurisht që ishte Marco Asensio i cili di të shënojë vetëm gola spektakolarë.

Mesfushori i Real Madrid shënoi me të majtën e tij magjike dy gola në ketë fitore të thellë të cilët mund tiu ndiqni në videot e mësipërme. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2018, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori