Manchester City kualifikohet në finale të Carabao Cup (VIDEO)
Manchester City e ka mposhtur Burton Albion me rezultatin minimal 1-0, dhe atë të përgjithshëm 10-0, pasi në ndeshjen e parë kishte shënuar fitore me rezultatin 9-0.

Skuadra e Pep Guardiolas ka kaluar në finale të Carabao Cup, kurse nga fillimi në portë ishte portieri kosovar, Arijanet Muric.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi argjentinas, Kun Aguero, në minutën e 26’.

Portieri 20-vjeçari në këtë sezon me Man City ka luajtur në pesë ndeshje, ku ka pranuar vetëm dy gola. /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2019, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori