Manchester City shkatërron Burnley-n, në FA Cup (VIDEO)
Manchester City ka siguruar lehtësisht kualifikimin në 1/16 të FA Cup. Djemtë e Guardiolës kanë shkatërruar 5-0Burnley-n në një ndeshje që e dominuan ata plotësisht.

Gabriel Jesus kaloi Citizens në epërsi që në minutëne 24 duke mbyllur dhe pjesën e parë në avanatzhin 1-0.

pjesën e dytë Qytetarët shënojnë dy gola të shpejtë me Silvën dhe Kevin De Bryne ky i fundit realizoi një supergol.

Ndërkohë për tja bër dhe më të lehtë fitoren vendasve miqtë realizojnë dhe autogol në portën e tyre me Long.

Ndërsa 4 minuta nga fundit le gjurmë dhe Aguero, duke vulosur shifrat përfundimatre në 5-0.


Shtuar më 26/01/2019, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori