Maqedonia mposht Uellsin (VIDEO)
Maqedonia ka mposhtur me rezultat 2-1 kombëtaren e Uellsit. Për Maqedoninë shënuan Ivan Triçkovski në minutën e 21-të dhe Aleksandar Trajkovski në minutën e 8-të ndërsa mysafirët arritën të barazojnë përmes Aron Ramzit në minutën e 39-të por që nuk mundën ta ruajnë barazimi deri në fund të takimit.

Në takimin tjetër të Grupit A, Serbia barazoi me Kroacinë me rezultat 1-1 nëdrsa Belgjika mposhti Skocinë me rezultat 2-0.

Në kërë grup kryeson Belgjika me 22 pikë e pasuar nga Kroacia me 17 pikë. Maqedonia rënditet e 4-ta me 7 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 00:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori