Mbrojtësi pret penalltinë (VIDEO)
Ndeshja e kampionatit hungarez ndërmjet skuadrave Videoton dhe Honved ka poërfunduar në mënyrën më dramatike dhe spektakolare të mundshme. Pasi portieri Kemenes u ndëshkua me karton të kuq për shkak se shaktoi një 11-metërsh, skuadra e Honved nuk kishte më asnjë zëvëndësim për të kryer dhe dorezat e portierit iu dhanë mbrojtësit Ivan Lovriç.

Mbrojtësi kroat bëri një ndëryhyrje fantastike si portier dhe arriti të ndalë penalltinë e sulmuesit më të mirë të kampionatit hungarez, kryegolashënuesi Nikoliç. /albeu.com/

Shikoni videon e mësipërme...
Shtuar më 14/08/2012, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori