Merr formë "Arena Kombëtare", këto janë pamjet e impiantit të ri (VIDEO)
Vijojnë me ritme të shpejta punimet për ndërtimin e “Arenës Kombëtare”.

Ditën e sotme, Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar edhe pamjet më të fundit nga impianti i ri, ku duket qartë se tani kanë përfunduar pothuajse të gjitha punimet për ngritjen dhe veshjen e tribunave si strukturë.

Ndërkohë që është ngritur edhe streha metalike me stadiumit. Pas mbylljes së të gjithë punës me betonin dhe hekurin, pritet të pastrohet pjesa e fushës nga materialet e ndryshme për të nisur me shtrimin e tapetit.

Me këto ritme, pritet që stadiumi të jetë gati për eliminatoret e kampionatit Europian. Një impiant modern që do të jetë dhe shtëpia e re e Kombëtares.
Shtuar më 17/10/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori