Messi i gjinisë femërore (VIDEO)
Marta Vieira Da Silva
Yjet më të mëdhënj të futbolllit botëror kanë dalë nga shkolla e Brazilit. Por jo vetën të futbollit për meshkuj por edhe të atij për femra.

Marta Vieira Da Silva është kampionia e re e futbollit, ajo bën pjesë në kombëtaren për femraBrazilit dhe është një lotare, të cilës i pëlqen “të jap numra” në fushë.

Da Silva ka dalë pesë herë si futbollista më e mirë nga FIFA. Edhe goli i saj i fundit është një gol prej kampioneje të vërtetë. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2012, ora 11:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori