Messin s'e ndal dot as një "ushtri" (VIDEO)

Pëlqej
Lionel Messi e ka mbyllur vitin 2012 me 91 gola të shënuar duke thelluar akoma më shumë rekordin e thyer një javë më parë dhe që më parë mbahej nga gjermani Gerd Muller me 85 gola në një vit kalendarik.

Në ndeshjen e djeshme ndaj Real Valladolid, ylli argjentinas shënoj një gol të bukur në fitoren 3 me 1 të Barcelonës. Mediat kanë postuar edhe një foto të "Pleshtit" argjentinas i cili në një aksion të minutës së 72 ishte i rrethuar nga 9 futbollistë teksa i drejtohej portës kundërshtare.

Por pavarësisht kësaj ata nuk mundën ta ndalnin 3 herë fituesin e "Topit të Artë". /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori