Milan mposht Catanian (VIDEO)
Skuadra e Milanit ka mposhtur me rezultat të thellë prej 4:0 skuadrën e Catanias në ndeshjen e zhvilluar sot pasdite San Siro. Golat për rosonerët i shënuan Zllatan Ibrahimoviç në minutën e shtatë nga penalltia, Robinho në minutën e 24-të, Zambrota në minutën e 72-të ndërsa në minutën e 69-të, Francesko Lodi shënoi autogol.

Në ndeshjen tjetër, futbollistët e Udinezes dhe Lacios janë barazuar me pikë në krye të tabelës në Serie A, duke lënë prapa Juventusin, i cili ka një ndeshje më pak të zhvilluar për shkak të shtyrjes së duelit me Napolin, për shkak të motit të lig.

Udineze ka shënuar fitore para shikuesve të vet kundër Sienës me rezultat 2:1. Golin e parë e shënoi Basta në minutën e parë. Rezultatin në 2:0 e ngriti Antonio Di Natale (64’), ndërsa mysafirët zbutën epërsinë prej 2:1 përmes Fabio Bolconi në minutën 77.

Lacio në Romë mposhti Parmën me golin e Guisepe Skuli pesë minuta para përfundimit të ndeshjes.

Fiorentina ka pësuar humbje si mysafir kundër Chievos me rezultat 1:0, me golin e Rixhoni në minutën 66, ndërsa me të njëjtin rezultat Lecce shënoi fitore kundër Cezenës me golin e Huan Kuadrado në minutën 56.

Atalanta ka vazhduar me rezultate të mira pas fitores minimale kundër Kalarit në terren të vet, me golin e Herman Denis në minutën 81.

Shikoni golat:

AC Milan 4-0 Catania
name="movie" value="http://video.rutube.ru/5272a6ecaa57d6cc06ef9b05c0341c4e">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=3371267">true" flashVars="uid=3371267">

Lazio 1-0 Parma
<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=0Nv8Nd9pfyN4tJJW" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

Chievo 1-0 Fiorentina
name="movie" value="http://video.rutube.ru/a56ddb73ccf69e4fc72411971cb1c680">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=3455073">true" flashVars="uid=3455073">

Udinese 2-1 Siena
name="movie" value="http://video.rutube.ru/73cc1cb2c6e03b9989644f2dfd0ecd59">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=3371267">true" flashVars="uid=3371267">

Atalanta 1-0 Cagliari
name="movie" value="http://video.rutube.ru/ebdf246794c313ade9a424f25a962e8b">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=3371267">true" flashVars="uid=3371267">
Shtuar më 06/11/2011, ora 19:16