Milan shkatërron Sampdorian (VIDEO)
Milan ka shkatërruar ekipin e Sampdorias me rezultatin e thellë 4-1.

Për kuqezinjtë shënuan Bunaventura, Niang (2 gola)dhe Adriano.

Pjesa e parë përfundoi 2-0 në favor të Milan, ndërsa në pjesën e dytë Milani vulosi fitoren me dy gola të tjerë në këtë takim.

Sampdoria shënoi në fund edhe golin e nderit me një penallti të kthyer në gol nga Eder.

Pas fitores, Milan renditet në vendin e 5-të me 23 pikë, por me 14 ndeshje të zhvilluara.

Nga ana tjetër, Sampdoria zbret në vendin e 13-të me 16 pikë të grumbulluara.

Nesër luhen ndeshje të tjera dhe me siguri që pozita e Milan dhe e Sampdorias ndryshon. /Albeu.com/
Shtuar më 28/11/2015, ora 22:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori