Mjafton Abazaj, Luftëtari mposht 2-0 Skënderbeun (VIDEO)

Në Gjirokastër u mbyll 2-0 sfida midis Luftëtarit dhe Skënderbeut. Një përballje tepër interesante, duke pasur parasysh përbërjen e të dyja skuadrave.

Gjirokastritët ishin në kërkim të fitores për t’u larguar jasht zonës së ftohtë, ndërsa Skënderbeu për të marrshuar i vetëm drejt kreut. Por ata që ia dolën ishin vendasit.

Në minutën e 2 Luftëtari luftëtari ka hapur sfidën duke gjetur golin e parë me anë të Kristal Abazaj.

Bomberi mori merr një pasim brenda zonës, ku i vetëm përballë Shehit nuk ka falur duke përshëndetur rrjetën. Ishte sërish Kristal Abazaj i cilindëshkipër të dytën herë kryesuesit e Superligës. Pas një topi të marrë nga mesfusha, ka lenë prapa mbrojtësit e Skënderbeut dhe nga e djathta çoi topin në cepin e portës së Shehit. /albeu.com/
Shtuar më 26/01/2018, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori