Morata i bën faull arbitrit anësorë (VIDEO)
Spanja fitoi ndeshjen të Europianit, ndërkohë që Alvaro Morata është bërë protagonist i një episodi që ndodh rrallë në fushat e futbollit, duke u përplasur me arbitrin anësor të takimit.

Në minutën e 10-të të ndeshjes sulmuesi i Juventusit tentoi të vihej në zotërim të një topi në krahun e djathtë të sulmit të Spanjës, por pranë vijës anësore të fushës humb ekuilibrin dhe përplaset me anësorin, i cili përfundon mbi lojtarin. Për fat të mirë asnjëri prej të dyve nuk është dëmtuar.
Shtuar më 13/06/2016, ora 17:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori