Mos e humbisni: Besart Ibraimi shënon gol në stilin e Francesco Tottit (VIDEO)
hkëndija e Tetovës barazoi 2-2 jashtë fushe ndaj Rabotnickit në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Kupës së Maqedonisë së Veriut.

Skuadra tetovare kalon në gjysmëfinale, teksa protagonisti i ndeshjes ishte Besart Ibraimi, me një gol që vështirë do të harrojë ai dhe tifozët e sportdashësit.

Futbollisti kuqezi mori topi rreth 60 metra larg portës kundërshtare, avancoi dhe sapo hyri në zonës lëshoi një parabolë “alla Totti” që befasoi portierin.

Më pas festoi edhe stafin kuqezi dhe me trajnerin Ernest Gjoka.

Shtuar më 04/03/2020, ora 21:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori