Mrekullia e portierit, shpëton portën me roveshatë (VIDEO)
Ndeshja e divizionit të pestë suedez mes Gusk2 dhe Hill FC do të mbahet mend gjatë nga sportdashësit vendas, veçanërisht nga portieri i Gusk2, Patric Stenmark, i cili në vend të shpëtonte portën e tij me duar nga një gol pothuajse i sigurtë, gjeti një mënyrë tjetër më spektakolare.

Në një kohë kur topi po i drejtohej rrjetës së tij dhe ndërhyrja me duar ishte pothuajse e pamundur, portieri zgjodhi atë që dinë më mirë të bëjnë sulmuesit e klasit: roveshatën. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2012, ora 13:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori