Muhammed Ali vs. Joe Frazier, Përballja e Shekullit (VIDEO)
Në shenjë nderimi për kampionin e boksit botëror që u nda nga jeta ditën e djeshme, Joe Frazier, redaksia e Portalit Albeu publikon videon e ndeshjes së shekullit në boks mes mbretit Mohammed Ali dhe tij dhe që është quajtur nga specialistët e sportit si "Përballja e Shekullit".

Frazier u nda nga jeta në moshën 67-vjeçare në banesën e tij në Filadelfia pas një tumori në mëlçi. Boksieri amerikan do mbahet mend për ndeshjet epike që ka zhvilluar me kampionin absolut të boksit botëror, Muhammed Ali. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2011, ora 18:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori