Ndodh në Bundesligë: Lojtari hedh në tokë trajnerin kundërshtar (VIDEO)
Freiburg ka marrë një fitore minimale, 1-0 ndaj Eintracht Frankfurt.

Një triumf që sjelli revoltë te futbollistët miq, të cilat kulmuan me veprimin e kapitenit, David Abraham. Në një përpjekje për të nisur topin me rëvien anësore, Abraham u konfliktua verbalisht me trajnerin vendas, Christian Streich.

Diçka e cila solli reagimin e Abraham, i cili e goditi me shpatull duke e hedhur në tokë.

Skena solli përleshje masive, me 54 vjeçarin që u ngrit më pas pa probleme serioze. Pas kësaj veprimi, u morën dy kartona të kuq, fillimisht nga Abraham dhe më pas nga Grifo i Freiburg.
Shtuar më 10/11/2019, ora 23:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori