Ndodh të simulojë edhe arbitri (VIDEO)
Në futboll nuk simulojnë vetëm futbollistët, por edhe arbitrat. Një rast i tillë u vertetua në ndeshjen e Lierse, skuadër që luan në kampionatin belg dhe protagonist u bë gjyqtari anësor Fredrik Geldhof.

Ky i fundit në një moment të takimit u shtri në tokë sikur kishte marrë një goditje të fortë.

Futbollistët dhe arbitri kryesor shkuan menjëherë në drejtim të tij të shqetësuar, por rezultoi se gjendja nuk ishte ajo që u paraqit. Një prej futbollistëve të Lierse tregon se nga tribuna u pa të hidhej një copë kartoni në drejtimGeldhof. /albeu.com/

Shikim të këndshëm:


Shtuar më 16/02/2012, ora 18:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori