Në Angli mungon "Fair Play", shënohet gol i turpshëm (VIDEO)
Në ndeshjen që vlente shpëtimin në divizionin e tretë të Anglisë, ose ndryshe League One, mes Playmouth dhe Scunthorpe, pati një moment të veçantë.

Portieri i vendasve, Met Mejsi, pasi po vuante nga një dëmtim, u përpoq që të largonte topin në vijat anësore, që të merrte ndihmën e mjekëve.


Në fund, Playmouth fitoi 3-2, por ky gjest jo "fair-play" u kritikua në shumë media, teksa bëri xhiron e botës.
Shtuar më 05/05/2019, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori