Një gol dhe dy asist, Myrto Uzuni rikthehet fuqishëm (VIDEO)
Vetëm pak ditë më parë mbylli me fitore betejën me pandeminë dhe menjëherë zbriti në fushë për të përmbyshur ëndrrën e tij, të launte përballë Juventusit në Champions League.

Vetëm pak minuta i mjaftuan dhe nga këmbengulja e tij erdhi edhe goli i vetëm i Ferencvaroshit në atë ndeshje.

Ndërkohë ditën e sotme Myrto Uzuni ka bërë një rikthim vërtetë të frikshëm si titullar.

Një gold he dy asist mbajnë autorësinë e “bishës” kuqezi dhe gjithçka në vetëm 45 minuta.

Asisti i parë do të vinte në minutën e 15, ndërsa 5 minuta më vonë do të tregohej altruist, teksa i gjendur në zonën kundërshtare zgjedh të pasojë topin te Boli, që me portn bosh dyfishon shifrat.


Por shijen e golit do e festonte edhe Myrto Uzuni kundër Mezokovesd Zsory. Në momentet e fundit të pjesës së parë talenti shqiptar tund rrjetën kundërshtare, duke e dërguar skuadrën e tij në dhomat e zhveshjes në avantazh të pastër 3-0.

Uzuni dëshmon edhe njëherë formën e tij mjaft të mirë, ndërsa pritet që një ecuri të tillë ta vijojë edhe me fanellën e Kombëtares në neshjet e ardhshme.

/Sport Ekspres/
Shtuar më 08/11/2020, ora 18:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori